Prowadzisz szkolną profilaktykę uzależnień? A może myślisz o wprowadzeniu rekomendowanych rozwiązań zalecanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji i zastanawiasz się czy też spróbować? Codziennie widzę na profilu Fundacji Motywacja i Działanie osoby, które interesują się skuteczną profilaktyką.

Nie wszyscy jednak wykorzystują możliwości jakie dają organizacje pozarządowe, których celem statutowym jest upowszechnianie wysokojakościowych oddziaływań profilaktycznych, które pozyskują finansowania aby szkolenia z programów profilaktyki były w znacznej części nieodpłatne.

Z vloga dowiesz się:

Dlaczego warto w swojej szkole wśród 12-14 latków przygotować się do realizacji programu Unplugged. Jak zostać realizatorem programu i jak dostać się na współfinansowane przez PARPA szkolenie, jeszcze w tym roku!

Unplugged – co to jest?

To program profilaktyki uniwersalnej dla uczniów w wieku 12- 14 lat i ich rodziców. Część dla uczniów składa się z 12 lekcji, które koncentrują się głownie zasobach ucznia, lub ich budowaniu. Lekcje są prowadzone przez nauczyciela w klasie szkolnej i obejmują jedno spotkanie w tygodniu. Program śmiało wpisuje się w szkolny program wychowawczo – profilaktyczny. Aby otrzymać dostęp do materiałów dydaktycznych nauczyciel musi przejść szkolenie.

 

Jak aplikować na realizatora programu Unplugged?

  1. Dokładnie wysłuchaj vloga.

  2. Jeśli poczujesz, że chcesz uzupełnić rozmowę o część pierwszą nagrania zajrzyj tutaj https://ja-nauczyciel.pl/news/zapobieganie-uzaleznieniom-w-szkole/

  3. Jeśli jesteś już zdecydowany: TAK chcę wziąć udział w tym szkoleniu! Napisz do nas w wiadomości na Facebook Motywacja i Działanie.

  4. Otrzymasz bezpośredni link do formularza zgłoszeń przygotowany przez organizatora szkolenia.

  5. Szkolenie dla nauczycielek i nauczycieli współfinansuje Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, jest ono dla Ciebie nieodpłatne. Liczna miejsc jest ograniczona.

2 thoughts on “Zapobieganie uzależnieniom w szkole – przydatne informacje

Dodaj komentarz

Verified by MonsterInsights