Potrzebujesz narzędzi wspierających rozwój umiejętności społecznych?

Obejrzyj koniecznie webinar „Jak rozwijać kompetencje emocjonalno-społeczne w projekcie” i efektywnie pracuj z emocjami. 

  • Jak prawidłowo rozpoznawać i nazywać emocje? Jak tworzyć dobre środowisko do ich nazywania i okazywania? Jak niwelować nieprzyjemne emocje przez współpracę, wsparcie i poczucie sukcesu?
  • Czym są narzędzia TIK? W jaki sposób  wspierać rozwój umiejętności społecznych w projekcie? Na czym polega emocjonalne koło fortuny? 
  • O tworzeniu i nawiązywaniu dobrych relacji przy okazji pracy projektem opowiedzą Wam w swoim wciągającym, emocjonalnym webinarium dwie ekspertki, które znają się na tym jak nikt inny. To Zyta Czechowska pedagożka specjalna, wykładowczyni akademicka, terapeutka z 24-letnim doświadczeniem pracy w szkole specjalnej, pasjonatka nowoczesnych technologii i Nauczycielka Roku 2019 oraz Jolanta Majkowska autorka materiałów dydaktycznych, scenariuszy zajęć, projektów, programów autorskich oraz innowacji pedagogicznych; autorka szkoleń dla nauczycieli  z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnej, współautorka bloga propagującego wykorzystanie multimediów i kreatywnych pomocy dydaktycznych w nauczaniu dzieci niepełnosprawnych intelektualnie.
  • Pobierz webinar „Jak rozwijać kompetencje emocjonalno-społeczne w projekcie” i zobacz, jak wiele dobrego możesz zrobić dla swoich uczniów. 

Jeszcze zdążysz wziąć udział w konkursie „Projektanci edukacji”!

Poznaj najważniejsze informacje o konkursie.

  • „Projektanci edukacji” to największy ogólnopolski konkurs, w którym wydawnictwo edukacyjne Nowa Era nagradza pomysły na projekty edukacyjne i zachęca do ich realizacji z profesjonalnym wsparciem. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Tegoroczna, XII edycja wydarzenia objęta została Honorowym Patronatem przez czołowe uczelnie wyższe w kraju: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński i Politechnikę Warszawską. 
  • Konkurs ma dwa etapy. W 1. etapie wystarczy zgłosić pomysł na projekt edukacyjny, który potem – w trakcie trwania 2. etapu – zostanie zrealizowany. Pomysły do 1. etapu konkursu można zgłaszać jeszcze do 29 listopada 2021 roku. 
  • W dotychczasowych edycjach konkursu wzięło udział łącznie ponad 101 000 uczniów z całej Polski, zgłaszając ponad 5600 pomysłów i zdobywając granty o wartości przekraczającej 570 000 zł. Udział w konkursie jest bezpłatny. W bieżącej edycji uczestnicy mają szansę zdobyć aż 80 grantów na łączną sumę 85 000 zł na realizację swoich projektów. Ponadto placówki biorące udział w konkursie otrzymują dyplomy uczestnictwa i zostaną wpisane na listę Najlepiej ZaPROJEKTowanych Szkół w kraju. Swoją nagrodę za najciekawiej zrealizowany projekt przyzna także miesięcznik naukowy FOCUS, zaś wybrane projekty zostaną opisane w prestiżowym e-booku pokonkursowym.  Aby zapewnić uczestnikom równe szanse, projekty oceniane są w trzech kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe 1-3, szkoły podstawowe 4-8, szkoły ponadpodstawowe).
  • Uczestnicy konkursu otrzymują dostęp do materiałów pomagających realizować, opisywać i zgłaszać projekty – także w warunkach nauki hybrydowej lub zdalnej. Udział w wydarzeniu to dla uczniów unikatowa okazja do aktywnego zdobywania wiedzy, rozwijania kompetencji XXI wieku, odkrywania uzdolnień, realizowania pasji, wykazania się kreatywnością – cechami, które bardzo przydają się w dorosłym życiu. Z kolei nauczyciele-opiekunowie grup projektowych uzyskują szansę rozwoju zawodowego i zdobywają nowe kompetencje dzięki kompleksowemu wsparciu merytorycznemu w postaci e-booków, webinariów, materiałów szkoleniowych i przykładowych projektów. Także nauczyciele dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi mogą liczyć na ekspercką pomoc w realizacji swych projektów. Każdy może zostać „Projektantem edukacji” – wystarczy pasja, pomysł i chęć do aktywnego zdobywania wiedzy!

Zgłoś swój pomysł tutaj:

 

www.projektanciedukacji.pl 

 

Dodaj komentarz

Verified by MonsterInsights