Pewnego dnia w małej wiejskiej bibliotece Karolina i jej najlepsza przyjaciółka – fretka Klara znajdują tajemniczy medalion czasu. W jednej chwili życie zwykłej, choć charakternej uczennicy zmienia się w wielką przygodę. Dzięki medalionowi bohaterki ruszają w niezwykłą podróż, podczas której spotkają się ze znanymi kobietami z różnych epok. Biorą udział w strajku, napadzie na pociąg, obronie średniowiecznego Krakowa, a nawet jeżdżą na dziku!

PIERWSZY POLSKI HERSTORYCZNY KOMIKS DLA DZIECI!

Ten niezwykły komiks stworzony przez Sebastiana Frąckiewicza i Annę Krztoń uzupełni edukację Twojego dziecka o 24 wyjątkowe, prawdziwe kobiety z bardzo różnorodnymi życiorysami. Są wśród nich m.in. Wisława Szymborska, Maria Kunic, Zofia Stryjeńska, Pola Negri, Wanda Rutkiewicz czy Jadwiga Andegaweńska. To historia pokazana w przystępny sposób. W sprawdzonej formie komiksu, który przez ostatnie kilka lat pokochały tysiące czytelniczek (i czytelników) „Kosmosu dla dziewczynek”.

Ten komiks ma moc! Pokazuje niesamowite kobiety z historii Polski, które szły swoimi ścieżkami, a to w dziewczynkach wzmacnia poczucie, że mogą osiągać wielkie rzeczy, a w chłopcach buduje szacunek do kobiet i ich roli w życiu społecznym.

Podróże w czasie w towarzystwie Karoliny i Klary to cudowna lekcja herstorii i mnóstwo frajdy. Władczynie, działaczki, artystki i polityczki zmieniały polską historię i z hukiem wracają do nas na łamach komiksu. „Kosmos dla dziewczynek” kolejny raz pokazuje, że każde dziecko ma MOC i może sięgać gwiazd. Niezależnie od płci.

Agnieszka Jankowiak-Maik, czyli Babka od histy

Premiera komiksu zaplanowana jest na 11 października – w Międzynarodowy Dzień Dziewczynek. Wydawnictwo dostępne będzie w sprzedaży internetowej na www.kosmosdladziewczynek.pl 

W szkolnych podręcznikach brakuje różnorodnych wzorców kobiecych, a patronami 90 % szkół podstawowych w Polsce są mężczyźni. Wiemy, że dzieci potrzebują pełnego obrazu świata, w którym kobiety i mężczyźni, dziewczynki i chłopcy są na równi obecne i obecni. Ma to ogromne znaczenie dla dziewczynek, których wzmacnianie jest misją Fundacji Kosmos dla Dziewczynek. Chcemy tworzyć świat wolny od stereotypów, poprzez wypełnianie luki kobiecej w szkolnych podręcznikach – dlatego 600 egzemplarzy komiksu „Karolina i Klara. Medalion czasu” przekażemy nauczycielom i nauczycielkom w ramach projektu Fundacji Kosmos dla Dziewczynek – SUPERBOHATERKI. Partnerem projektu jest BNP Paribas.

Więcej o projekcie:

https://fundacjakosmos.org/superbohaterki

Dodaj komentarz

Verified by MonsterInsights