Masz dobre wyniki w szkole i marzysz o nauce w dobrym liceum w dużym mieście? Możemy Ci w tym pomóc! 14 lutego ruszyła rekrutacja do programu stypendialno-rozwojowego Klasa dla zdolnych absolwentów szkół podstawowych z mniejszych miejscowości, koordynowanego przez Fundację BNP Paribas.

– Już 20. raz zapraszamy zdolnych i zdeterminowanych uczniów do ubiegania się o stypendium w programie Klasa. Ideą, która przyświeca nam od początku jego trwania, jest równy dostęp do edukacji wysokiej jakości, niezależnie od sytuacji materialnej. Wciąż są rodziny, które nie mogą pozwolić sobie na edukację dziecka w renomowanej szkole w dużym mieście. Chcemy przyczyniać się do rozwoju potencjału utalentowanej, zaangażowanej społecznie młodzieży z mniejszych miejscowości poprzez nasz program, który oferuje znacznie więcej, niż tylko wsparcie finansowe. – mówi Andrzej Ząbek, Członek Zarządu Fundacji BNP Paribas.

O stypendium mogą ubiegać się chętni do rozwoju uczniowie z miejscowości liczących do 150 tys. mieszkańców, których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 1 700 zł. To propozycja dla osób, które osiągają dobre wyniki w nauce, chcą uczyć się w jednym z renomowanych liceów, biorących udział w programie oraz są chętni rozwijać swoje zaangażowanie społecznie. Stypendium obejmuje pełne wsparcie przez cały okres nauki w szkole ponadpodstawowej: internat, wyżywienie, kieszonkowe, podręczniki, wycieczki szkolne, wyjścia kulturalne, stałą opiekę wychowawcy i pedagogów, warsztaty i wsparcie psychologa. Fundacja zapewnia udział w integracyjnym obozie językowym i obozie wakacyjnym oraz dostęp do nagród stypendialnych. Wspiera także działania wolontariackie stypendystów. Dodatkowo oferuje stypendium finansowe na I roku studiów, a także dalszy rozwój w ramach działalności Stowarzyszenia Absolwentów Programu Klasa.

Rekrutacja rozpoczęła się 14 lutego i potrwa do 15 kwietnia br. Do tej pory w ramach programu Fundacja BNP Paribas objęła swoim wsparciem 839 stypendystów z 489 miejscowości w Polsce. Bank BNP Paribas przeznaczył na ten cel łącznie 25,5 mln złotych. Stypendyści uczą się w liceach partnerskich w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdyni i Szczecinie.

Program realizuje Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ – 4. Dobra jakość edukacji oraz 10. Mniej nierówności.

Więcej informacji o programie stypendialnym Klasa można znaleźć tutaj

Dodaj komentarz

Verified by MonsterInsights