Kilka tygodni temu znaleźliśmy się w zupełnie nowych okolicznościach po raz kolejny. Dwa lata temu taką sytuacją była pandemia i przejście na zdalną edukację. Obecnie za naszą wschodnią granicą w Ukrainie rozpoczęła się wojna, w wyniku której do Polski wjechało już prawie 3,5 miliona osób. Głównie kobiet i dzieci.
Strona konferencji:
PL: https://hybrydowa.edu.pl/
UKR: https://hybrydowa.edu.pl/
Wydarzenie FB: https://fb.me/e/4U6r6YOPL
Wydarzenie LI: https://lnkd.in/eyrqGjZG
Dla części z nich Polska była lub jest tylko przystankiem w dłuższej podróży, część już zdecydowała się na powrót do Ukrainy, ale zdecydowana większość pozostała w Polsce. Nikt nie wie, na jak długo.
Kryzys jako szansa
Jakiego jutra chcemy i oczekujemy? Jakiego potrzebujemy? O jakim marzymy? Co trzeba i warto zrobić? Gdzie i jakie działania możemy podjąć już teraz, żeby przybliżyć się do naszych wizji? Interesuje nas przede wszystkim perspektywa edukacyjna – jak to, co się wydarzyło i to, co się aktualnie dzieje wpływa na nas, nasze szkolne społeczności i naszych gości z zagranicy?
Przed jakimi ważnymi wyzwaniami stoimy teraz, a jakie już pojawiają się na horyzoncie? Co dalej?
Dla kogo jest to spotkanie?
Zapraszamy wszystkich, którzy podobnie, jak my czują, że to ważny temat i że należy i warto bezzwłocznie się nim zająć i podjąć konkretne działania. Rodzice, nauczyciele, uczniowie, dyrektorzy i pracownicy szkół, samorządowcy, prawnicy, przedstawiciele organizacji pozarządowych. Polacy, Ukraińcy i nie tylko. Poczujmy siłę grupowej współpracy. Zobaczmy wzajemną zależność.
Spotkanie zrealizujemy metodą Open Space. Stworzymy przestrzeń otwartą na wszystko, co ważne.
Każdy uczestnik spotkania będzie mógł zaproponować temat do dyskusji w mniejszej, kameralnej grupie, a następnie swobodnie wybierać interesujące go wątki i rozmowy.
Spotykamy się w piątek, 10 czerwca 2022, Szkoła Podstawowa nr. 361, Warszawa (Białołęka), ul. Ruskowy Bród 19.
Zaczynamy o godzinie 10:00, zakończenie spotkania planujemy na godzinę 16:00.
Będziemy szukać razem odpowiedzi na pytania:
- Jak urealnić system edukacji do dzisiejszych wyzwań?
- Czy kryzys wojny to szansa dla edukacji?
- Czy Polska po latach homogenicznego społeczeństwa staje się krajem wielokulturowym?
- Co to oznacza? Jakie są wyzwania? Jak się na nie przygotować?
- Czego potrzebujemy od systemu edukacji? Co mamy zrobić?
- Czy koncepcja bezpieczeństwa całościowego jest odpowiedzią na obecny czasy?
Z notatek sporządzonych podczas Konferencji uczestników powstanie dokumentacja, którą udostępnimy wszystkim uczestnikom.
Masz pomysł? Pytanie? Propozycję rozwiązania jakiegoś problemu? Doświadczenie, którym chcesz się podzielić? A może po prostu chcesz posłuchać, co inni mają do powiedzenia?
Chcemy by to było pierwsze spotkanie z cyklu. Chcemy opracować mapę potrzeb i problemów. Liczymy, że zawiążą się grupy robocze, które będą chciały kontynuować pracę i szukać rozwiązań. Liczymy, że wspólnie uda nam się wypracować rekomendacje.
Zasady obowiązujące na konferencji:
? Zasada 1. Obecni tu, to właściwi ludzie na właściwym miejscu.
? Zasada 2. Cokolwiek się tu wydarzy, to właśnie to, co mogło się wydarzyć.
? Zasada 3. Ciekawe pomysły czy przełomowe idee nie przychodzą na zamówienie. Twórcze inspiracje nie słuchają się zegarka. Muszę więc wejść razem z innymi w rytm grupy i wyczekuję w spokoju i opanowaniu na właściwy czas.
? Zasada 4. Koniec znaczy koniec. Co się nie skończyło, trwa. Odpowiedzialnie i świadomie obchodzę się z moim czasem. Jeżeli jakaś sprawa jest załatwiona, przechodzę do następnej, a nie siedzę w grupie tylko dlatego, że grupa ma jeszcze czas. Z drugiej strony, jeżeli zaplanowany czas się kończy, a właśnie zaczyna się ciekawa dyskusja, umawiam się na kontynuację tematu w innym miejscu lub w innym czasie.
Poszukaj z nami pytań i odpowiedzi. Zapisz się na naszą bezpłatną konferencję.
Gwarantujemy dobrą kawę i przekąski .
Parę dni po rejestracji otrzymasz potwierdzenie zapisu.
Liczba miejsc jest ograniczona – o możliwości udziału decyduje kolejność zgłoszeń.
TERMIN: Piątek 10 czerwca 2022 w godzinach 10:00 – 16:00 (rejestracja rusza od godziny 9:30)
MIEJSCE: Szkoła Podstawowa nr 361 w Warszawie ul. Ruskowy Bród 19 (wejście główne do szkoły od strony ulicy Ruskowy Bród)
DOJAZD: Ze stacji metra Marymont – autobusem nr 134 w kierunku Olesina lub ze stacji PKP Toruńska również autobusem nr 134 w kierunku Olesina – przystanek: Zdziarska
PARKING: Na miejscu jest również dostępny parking.