26 października 2019 roku odbyło się forum o edukacji „Szkoła na Warsztat!” w ramach projektu „Edukacyjny Think Tank w gminie Lichnowy”. Fundację JaNauczyciel reprezentowali na nim: Emilia Ogonowska-Jaroń, Dagmara Rucińska i Marek Mendel.

Młodzież zaprosiła wielu gości: rodziców, nauczycieli i nauczycielki, dyrektorki i dyrektorów, uczniów i uczennice. Dyskutowano o szkole oraz o tym, co motywuje uczniów i uczennice.

Wnioski ze spotkania przedstawiają się następująco:
Warto pokazać uczniom nie tylko cel działania, ale również drogę do osiągnięcia.
Uczniom podoba się pokazanie sensu, tego, czego się uczą.
Mile widziana jest również nauka poprzez doświadczenie.
Zajęcia dodatkowe prowadzone przez pasjonatów wiele uczą i zachęcają uczniów do dalszego działania.
Należy również pamiętać, że każdy ma prawo do pomyłki, powinniśmy to zrozumieć i zaakceptować.

Opinie młodzieży o spotkaniu:

Dzień dobry! Prosiłam swoich rówieśników o wnioski. Mówili, że duże znaczenie ma to, aby do działań skuteczniej angażować rodziców, doceniać ich obecność, niekoniecznie krytykując ewentualną małą ich obecność.

„W sumie rzecz jaka mi została w głowie to, to jak rozmawialiśmy o e-dziennikach, że z jednej strony są one dobrym rozwiązaniem bo można w każdej chwili zobaczyć swoje oceny, ale z drugiej strony, że to trochę niszczy „szkolne relacje” między nauczycielami a rodzicami – widząc oceny swojego dziecka nie widzą potrzeby chodzenia na zebrania, a nauczyciele sądzą, że skoro rodzic wszystko widzi na e-dzienniku to po co ma przychodzić do szkoły.”

„Dla mnie zdecydowanie najważniejsze było poruszenie kwestii o relacjach z rodzicami, to w jaki sposób rodzice mogą się udzielać w życie szkoły.”

Bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie. Uwielbiamy współpracować z zaangażowaną młodzieżą i uczyć się od siebie.

Verified by MonsterInsights