Jak skutecznie nauczyć dziecko wartości pieniądza, gospodarowania budżetem i oszczędzania, jeśli nie w praktyce? Czy wiesz, że blisko 80% dzieci w Polsce otrzymuje kieszonkowe, ale niewiele z nich potrafi nimi mądrze zarządzać?

Świat potrzebuje samodzielnych dzieciaków, które rozumieją świat finansów, ale wokół kieszonkowego narosło wiele mitów i fałszywych przekonań.  Dlatego BNP Paribas rusza z projektem Misja Kieszonkowe w szkołach podstawowych.

Zrealizuj ze swoją klasą i zachęć innych nauczycieli do dołączenia do programu.

Zachęć do wzięcia udziału w atrakcyjnym konkursie, w którym do wygrania są plannery na biurko, plecaki, książki, bony do Empiku. Nagroda główna to budżet na sfinansowanie wymarzonej wycieczki dla całej klasy.

W ramach programu Misja Kieszonkowe stworzyliśmy zestaw narzędzi oraz materiałów edukacyjnych do przeprowadzenia cyklu wartościowych lekcji przez nauczycieli szkól odstawowych (dotyczących edukacji finansowej), rozwijających samodzielne i krytyczne myślenie młodego ucznia. Dzięki nim nauczyciel w trakcie przekazywania wiedzy teoretycznej i praktycznej na temat finansów, poruszy także ważne aspekty psychologiczne, których z reguły z uczniami się nie omawia.

Jak dołączyć?

 

Krok 1 Nauczyciel zgłasza klasę do programu na stronie www.misjakieszonkowe.pl w Strefie Nauczyciela

Krok 2 Do klasy zostaje wysłany pakiet startowy. Nauczyciel realizuje lekcje Misji Kieszonkowe.

Krok 3 Nauczyciel zgłasza klasę do konkursu ( od 21 marca) na stronie www.misjakieszonkowe.pl w Strefie Nauczyciela

Krok 4 Nauczyciel przesyła pracę konkursową 

Holistyczne podejście

Misja Kieszonkowe może wywrzeć pozytywny wpływ w społecznie istotnych aspektach, realizując jednocześnie zestaw strategicznych celów, gdzie jako Bank:

  • poszerzamy obecność edukacji finansowej w polskich szkołach,

  • zwiększamy społeczną świadomość odpowiedzialności dorosłych za edukację finansową dzieci

  • wyróżniamy się holistycznym podejściem do finansów, kładziemy nacisk na praktykę i naukę otwartego, lecz wrażliwego rozmawiania o pieniądzach z dorosłymi i rówieśnikami.

500 pakietów na start już czeka! 

Dla pierwszych 500 klas, których nauczyciele zgłoszą chęć udziału w Programie przygotowaliśmy specjalne pakiety startowe z atrakcyjnymi materiałami dydaktycznymi.

 

  • gra edukacyjna Samodzielniak Finansowy
  • plakat dydaktyczny

Warto w klasie pogadać o kasie!

Do Misji Kieszonkowe może dołączyć każda klasa (pomiędzy III-VI), z inicjatywy nauczyciela, rozpoczynając cykl zajęć, opartych o specjalnie przygotowane scenariusze. Dodatkowo, uczniowie mogą wziąć udział w atrakcyjnym konkursie, w którym do wygrania są plannery na biurko, plecaki, książki, bony do Empiku.

 

Masz pytania? Skontaktuj się z Biurem Programu:

+48 519-877-700         

KONTAKT@MISJAKIESZONKOWE.PL

Dodaj komentarz

Verified by MonsterInsights