Człowiek osiąga 7 razy lepsze efekty, kiedy koncentruje się na rozwijaniu swoich talentów i mocnych stron, niż kiedy poświęca się nadrabianiu niedostatków. Dlatego tak ważne jest znać swoje „moce”. Legendarne, autorskie warsztaty „Poznaj swoje moce” Fundacji Kosmos dla Dziewczynek, dzięki partnerstwu z Bankiem BNP Paribas, mogą teraz być bezpłatnie realizowane przez nauczycielki i nauczycieli w każdej szkole w Polsce. 

Warsztaty „Poznaj swoje moce” pomagają odkrywać i rozwijać naturalne talenty dziecka. Do tej pory skorzystało z nich już ponad 3 tysiące dzieci w wieku 7-12 lat, w całej Polsce. Teraz również nauczycielki i nauczyciele szkół podstawowych mogą samodzielnie zrealizować te warsztaty i pomóc swoim uczniom i uczennicom w rozpoznaniu i rozwijaniu ich mocnych stron.

Chcemy, żeby każde dziecko dowiedziało się, jakie są jego moce! Dlaczego to takie ważne? To, co dziecku naturalnie przychodzi łatwiej, jest jego talentem, jego ogromnym potencjałem. – wyjaśnia Eliza Trzęślewicz z Fundacji Kosmos dla Dziewczynek. – Badania pokazują, że poznanie swoich talentów pomaga dzieciom osiągać lepsze wyniki w nauce, zwiększa wiarę w siebie i poczucie własnej wartości. Dzieci, które odkryją i nazwą swój potencjał, mają szansę być bardziej zaangażowane we własny rozwój i z większą pewnością stawiać czoła życiowym wyzwaniom. – podkreśla.

„Nie wiedziałam, że ktokolwiek ma jakieś moce.” Zosia, Kielce 

W każdym z nas drzemie niepowtarzalny potencjał. Umiejętność uświadomienia sobie własnych talentów i rozbudzenie pasji pozwalają go wyzwalać. Dorośli mają ogromny wpływ na to, jak dziecko rozwinie swoje talenty i czy zbuduje wiarę we własne możliwości. Warto mówić dzieciom, co dobrego w nich widzimy, zauważać drobne osiągnięcia, uskrzydlać do powtarzania tego, co dobre i pomagać ukierunkowywać ich zainteresowania w zgodzie z ich predyspozycjami. W tym właśnie pomagają warsztaty „Poznaj swoje moce”. Dzięki nim dziecko pozna swoje
mocne strony, dowie się, jak korzystać z nich w codziennym życiu i zwiększy swój potencjał rozwojowy.

„Moja pani od polskiego ma moc telepatii.” Patryk, Zduńska Wola

Warsztaty opierają się na autorskim teście „Poznaj swoje moce” Fundacji Kosmos dla Dziewczynek, który powstał z inspiracji testem talentów Instytutu Gallupa i pomaga w odkrywaniu naturalnych talentów dzieci oraz obszarów, w których te talenty można wykorzystać. Nad dopasowaniem treści i konstrukcji testu do możliwości percepcji dzieci w wieku 7-12 lat, czuwała dr Agnieszka Wojnarowska.
W ramach kolejnej edycji warsztatów „Poznaj swoje moce” powstały dwie wersje, z których będą mogli korzystać nauczycielki i nauczyciele: dla dzieci z klas 1-3 i dla dzieci z klas 4-6.

Wystarczy zarejestrować się poprzez  stronę www.kosmosdladziewczynek.pl/poznaj-swoje-moce,

aby pobrać dla swojej klasy komplet materiałów, które obejmuje m.in: Autorski test Poznaj swoje moce, 12 kart mocy, scenariusze zajęć dla dlka młodszych i starszych klas, karty rozwijania swoich mocy dla dzieci, planer rozwijania mocy, inspiracje dla Nauczycielek i Nauczycieli, jak rozwijać moce swoich uczniów i uczennic, film opisujący poszczególne  moce.

 

O autorkach warsztatów:

Dr Agnieszka Wojnarowska jest psycholożką, psychoterapeutką i wykładowczynią na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. W Magazynie „Kosmos dla dziewczynek” jest autorką rubryki „Poczuj siebie”. Prowadzi psychoterapię, badania naukowe oraz zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wspierające kontakt ze sobą i rozwój samoświadomości. Fascynuje się związkami ciała i psychiki. Jest mamą dwojga nastolatków, miłośniczką gór, ruchu i medytacji.

Paulina Jarzyna: Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej im. Samuela Bogumiła Lindego w Warszawie. Na ścieżce trenerskiej eduScrum. Jej praca z Dziećmi i Rodzicami ukierunkowana jest na budowanie relacji w atmosferze akceptacji, jasności i wzajemnego zaufania. Dąży do przekazywania najmłodszym rzetelnych informacji, propagowania nowoczesnej edukacji na miarę XXI wieku i efektywnej współpracy z wykorzystaniem zwinnych narzędzi.

O banku

BNP Paribas Bank Polska S.A notowany od 2011 r. na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych jest częścią grupy bankowej BNP Paribas obecnej w 65 krajach. W Polsce jako bank uniwersalny o globalnych możliwościach kieruje usługi do Klientów detalicznych, Wealth Management, a także firm w segmentach mikro, MŚP i bankowości korporacyjnej. Jako Bank Zielonych Zmian wspiera Klientów w przechodzeniu na gospodarkę niskoemisyjną, ogranicza negatywny wpływ działalności operacyjnej na środowisko naturalne oraz inspiruje Klientów do podejmowania trafnych decyzji finansowych. Dzięki finansowaniu banku, ponad 40 tysięcy gospodarstw domowych korzysta z paneli fotowoltaicznych. Bank konsekwentnie realizuje również strategię finansowania przedsiębiorstw w Polsce, a także wspierania inwestycji strategicznych z punktu widzenia państwa oraz wywierających pozytywne wpływy: społeczne, ekonomiczne i środowiskowe.

O Fundacji

Fundacja Kosmos dla Dziewczynek specjalizuje się w mądrych i unikalnych treściach dla dziewczynek i dzieci. „Potrafimy rozmawiać z dziewczynkami, znamy się na tym i odróżnia nas to od innych fundacji zajmujących się pomaganiem dziewczynkom. Nasze treści są non-fiction. Piszemy prawdę, traktując dzieci podmiotowo – one wiedzą, co myślą. Unikamy pouczania, traktujemy je z szacunkiem. Dekonstruujemy stereotypy, w których różowe jest zarezerwowane dla dziewczynek, a niebieskie dla chłopców. Wzmacniamy odwagę osobistą i sprawczość dzieci, aby w przyszłości były tym, kim chcą. Także zwyczajnymi dziewczynami. Jesteśmy pozytywni. Pokazujemy dziewczynkom jak wywrzeć wpływ tam, gdzie są i na to, co mogą. Z wiarą i odwagą. Tak realizujemy projekty społeczne, treści lekcji.”  – Elżbieta Opiła, prezeska Fundacji Kosmos dla Dziewczynek

 

Dodaj komentarz

Verified by MonsterInsights