Ekosystemy biznesowe w czasach COVID, zarządzanie różnorodnością, demokracja i demografia,  aktywizm społeczny, rola przedsiębiorstw w kształtowaniu przyszłości, (nie)szczęście pracy – to  tylko niektóre z tematów, które zostaną poruszone 16 i 17 listopada w Krakowie podczas VI. edycji  Open Eyes Economy Summit – Międzynarodowego Kongresu Ekonomii Wartości. Jak informują  organizatorzy, pula biletów upoważniających do uczestnictwa stacjonarnego wyczerpuje się.  Ci, którzy nie zdążą ich zakupić bądź wolą uczestniczyć w kongresie internetowo, mogą wziąć udział  w wydarzeniu za pośrednictwem wirtualnej platformy streamingowej. Więcej informacji o VI Open  Eyes Economy Summit na kongres.oees.pl. 

Tematy Open Eyes Economy Summit VI  

Prelegenci z całego świata wystąpią w Krakowie w ramach czterech bloków tematycznych: FIRMA IDEA, MARKA – KULTURA, MIASTO-IDEA oraz ŁAD MIĘDZYNARODOWY. Na uczestników czeka  aż 6 równoległych ścieżek każdego dnia – to ponad 50 godzin inspirujących debat i wykładów! Tematy,  które wypełnią poszczególne bloki to m.in.: zarządzanie różnorodnością w organizacji, organizacje i  ekosystemy biznesowe w czasach COVID, miasta historyczne, naturalizacja i ulokalnienie  gospodarowania, streaming & gaming oraz projektowanie nowego świata po pandemii. Sporo uwagi  w programie poświęcone zostanie polityce zagranicznej, kryzysowi państw demokratycznych oraz  nowej administracji USA. W programie po raz pierwszy pojawi się także ścieżka specjalna, w której  zaproszeni prelegenci poświęcą uwagę regionowi Karpat – omówione zostaną w niej m.in. bogactwo i  różnorodność krajów Europy Środkowej oraz kapitał regionu łańcucha górskiego Karpat.  

Kogo zobaczymy podczas OEES VI? 

Na scenach Centrum Kongresowego ICE Kraków pojawią się m.in. Sneška Quaedvlieg–Mihailović – Secretary General, Europa Nostra, prof. Tomasz Grodzki – Marszałek Senatu, Martyna Kaczmarek – instagramerka, Ernst Woller – przewodniczący austriackiego parlamentu, Csilla Hegedüs – była  wicepremier Rumunii, Felipe Buitrago Restrepo – były Minister Kultury Bogoty, Daniel Fried – były  

Ambasador USA w Polsce, były zastępca Sekretarza Stanu USA ds. europejskich i euroazjatyckich,  Radosław Sikorski – były minister spraw zagranicznych czy Miłosz „Miuosh” Borycki – artysta, raper i  producent muzyczny. Na Kongresie będzie można również spotkać przedstawicieli największych  polskich i światowych firm, m.in. Brunona Bartkiewicza – Prezesa Zarządu ING Banku Śląskiego, Paula  Donovana – Głównego Ekonomistę Banku UBS, Gudrun Schweppe, Head of Music, YouTube czy  Przemysława Furlepę, Wiceprezesa Banku BNP Paribas. W sumie podczas Open Eyes Economy  Summit VI wystąpi ponad 235 mówców! 

Cieszę się, że grupa uczestników Kongresu jest tak zróżnicowana. Stoimy przecież na skraju katastrofy  klimatycznej, dostajemy też coraz silniejsze sygnały, że kontynuacja modelu gospodarczego opartego o utrzymanie wzrostu za wszelką cenę, znacznie przyspiesza nasz lot w przepaść. O tym trzeba  rozmawiać w możliwie najszerszym gronie. –– mówi prof. Jerzy Hausner, Przewodniczący Rady  Programowej OEES. 

Open Eyes Art Festival  

Dzięki współpracy Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej, Akademii Sztuk Pięknych im. Jana  Matejki w Krakowie, Nowohuckiego Centrum Kultury oraz Przedsiębiorstwa Społecznego Agencja  Artystyczna GAP, tegoroczny Open Eyes Art Festival oferuje szeroki program artystyczny.  

W trakcie festiwalu będziemy mieli okazję uczestniczyć m.in. w rozmowie Krystiana Lupy i Piotra Skiby  z Marią Anną Potocką „Praca nad spektaklem. Podgląd podwójny”, która będzie pogłębionym  studium autorskiego teatru Lupy. W trakcie wydarzenia 14 listopada o 17:00 w Muzeum Sztuki  Współczesnej MOCAK reżyser pokaże, jak myśli o spektaklu, w jaki sposób pracuje z aktorami, a także  przybliży zasady przekładania tekstu na akcję. 17 listopada o godzinie 20.00 podczas drugiego dnia  OEES Krystian Lupa wraz z Katarzyną Janowską przedstawi również półimprowizowany spektakl pt.  „Artysta zmienia świat”. Dzień wcześniej, również o godzinie 20.00 odbędzie się koncert Entre  Musique et Poésie w wykonaniu zespołu HIRUNDO MARIS – projektu kierowanego przez Ariannę  Savall i Pettera Udlanda Johansena. Podczas kongresu będzie można także zobaczyć wystawę leśniaki.  Ukryty Porządek prezentującą wielkoformatowe prace z nowego cyklu twórczości fotograficznej  Janusza Leśniaka, krakowskiego artysty fotografika

Sztuka inspiruje, napędza, prowokuje. Przybliża nas do tego, co najbardziej ludzkie, przypomina o  wartościach. Jednym zdaniem – pełni ważną i odpowiedzialną funkcję w życiu i przestrzeni społecznej.  Osobiście bardzo cieszy mnie to, że od samego początku w ramach Open Eyes Economy pozszerzamy  przestrzeń kulturową, pokazując jednocześnie, że sztuka ma ogromną moc, dzięki której artyści  zmieniają świat – mówi Mateusz Zmyślony, Dyrektor Kreatywny Open Eyes Economy Summit. 

GeneRacje: mają swoje racje 

Wśród inicjatyw towarzyszących Kongresowi nie zabraknie również tych poświęconych generacjom.  Kampanii pod tytułem GeneRacje: mają swoje racje towarzyszy projekt międzygeneracyjny, który  pozwolił jego uczestnikom na stworzenie przestrzeni do dyskusji pomiędzy przedstawicielami  najmłodszych i najstarszych przedstawicieli społeczeństwa. Podsumowaniem podjętych w ramach  projektu działań będą wystawa oraz performance, który zobaczymy 16 listopada o godzinie 15.15

Prolog OEES: Dzień Krakowski 

Podobnie jak w zeszłym roku dwa dni Open Eyes Economy Summit poprzedzi OEES Prolog – wydarzenie wprowadzające w zagadnienia tegorocznej edycji. Tegoroczny prolog zostanie poświęcony  Miastu Kraków – w Małopolskim Ogrodzie Sztuki spotkają się przedstawiciele środowiska naukowego,  samorządowcy oraz postaci związane z kulturą i biznesem. OEES Prolog rozpocznie premiera Raportu  Generacyjnego „Pokolenia. Solidarni w rozwoju”, przygotowanego przez zespół ekspertów OEES  HUB. W kolejnej części OEES: Prolog zobaczymy blok „Scena miejska. Prześwietlamy miasto” poświęcony projektowaniu przestrzeni miejskiej oraz zagadnieniom związanym z jego  funkcjonowaniem.  Wstęp na wydarzenie Prolog OEES: Dzień Krakowski jest bezpłatny, wymagana jest wcześniejsza  rejestracja. Więcej informacji na stronie:

www.kongres.oees.pl/prolog 

Udział w VI edycji Open Eyes Economy Summit która odbędzie się 16 i 17 listopada w Centrum  Kongresowym ICE Kraków oraz wydarzeniach towarzyszących można wziąć stacjonarnie, a także za  pomocą wirtualnej platformy streamingowej Live OEES. Szczegóły na stronie www.kongres.oees.pl.  Organizatorzy zachęcając do uczestnictwa stacjonarnego podkreślają, że Kongres zostanie  zorganizowany w najwyższym reżimie sanitarnym a uczestników obowiązują określone zasady.  Zapoznać się z nimi można na stronie www.kongres.oees.pl  Open Eyes Economy Summit odbywa się w Krakowie od 2016 roku i gromadzi wybitne osobistości ze  świata nauki, ekonomii, kultury. To kongres poświęcony ekonomii opartej na wartościach społecznych.  W tym roku odbędzie się 17–18 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków oraz na platformie  Live OEES.  

Dodaj komentarz

Verified by MonsterInsights