Praca projektem to szansa na odbudowanie relacji w klasie! Obejrzyj webinar „ZaPROJEKTowani na relacje” i posłuchaj, co mówi o tym Marta Florkiewicz-Borkowska.

  • Czy praca projektem to lek na popandemiczne problemy w klasie? Jakie zalety mają projekty online?
  • Od czego zacząć budowanie relacji w grupie projektowej? Jak ją umiejętnie integrować? Jakich metod używać, aby efektywnie zrealizować wspólny projekt?
  • O tych i innych zagadnieniach związanych z pracą metodą projektu i odbudowywaniem grupowych relacji w dobie pandemii opowie Marta Florkiewicz-Borkowska –  nauczycielka roku 2017, znakomita trenerka edukacyjna, edukatorka w zakresie nowoczesnych rozwiązań w edukacji, arteterapeutka. Trenerka w wielu ogólnopolskich programach edukacyjnych, fanka nauki metodą projektu, odwróconej klasy oraz design thinking. Koordynatorka wielu projektów ogólnopolskich i międzynarodowych, działaczka społeczna.
  • Obejrzyj webinar „ZaPROJEKTowani na relacje” i przekonaj się, jak wiele możesz zyskać!

Jeszcze zdążysz wziąć udział w konkursie „Projektanci edukacji”!

Poznaj najważniejsze informacje o konkursie.

  • „Projektanci edukacji” to największy ogólnopolski konkurs, w którym wydawnictwo edukacyjne Nowa Era nagradza pomysły na projekty edukacyjne i zachęca do ich realizacji z profesjonalnym wsparciem. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Tegoroczna, XII edycja wydarzenia objęta została Honorowym Patronatem przez czołowe uczelnie wyższe w kraju: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński i Politechnikę Warszawską. 
  • Konkurs ma dwa etapy. W 1. etapie wystarczy zgłosić pomysł na projekt edukacyjny, który potem – w trakcie trwania 2. etapu – zostanie zrealizowany. Pomysły do 1. etapu konkursu można zgłaszać jeszcze do 29 listopada 2021 roku. 
  • W dotychczasowych edycjach konkursu wzięło udział łącznie ponad 101 000 uczniów z całej Polski, zgłaszając ponad 5600 pomysłów i zdobywając granty o wartości przekraczającej 570 000 zł. Udział w konkursie jest bezpłatny. W bieżącej edycji uczestnicy mają szansę zdobyć aż 80 grantów na łączną sumę 85 000 zł na realizację swoich projektów. Ponadto placówki biorące udział w konkursie otrzymują dyplomy uczestnictwa i zostaną wpisane na listę Najlepiej ZaPROJEKTowanych Szkół w kraju. Swoją nagrodę za najciekawiej zrealizowany projekt przyzna także miesięcznik naukowy FOCUS, zaś wybrane projekty zostaną opisane w prestiżowym e-booku pokonkursowym. Aby zapewnić uczestnikom równe szanse, projekty oceniane są w trzech kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe 1-3, szkoły podstawowe 4-8, szkoły ponadpodstawowe).
  • Uczestnicy konkursu otrzymują dostęp do materiałów pomagających realizować, opisywać i zgłaszać projekty – także w warunkach nauki hybrydowej lub zdalnej. Udział w wydarzeniu to dla uczniów unikatowa okazja do aktywnego zdobywania wiedzy, rozwijania kompetencji XXI wieku, odkrywania uzdolnień, realizowania pasji, wykazania się kreatywnością – cechami, które bardzo przydają się w dorosłym życiu. Z kolei nauczyciele-opiekunowie grup projektowych uzyskują szansę rozwoju zawodowego i zdobywają nowe kompetencje dzięki kompleksowemu wsparciu merytorycznemu w postaci e-booków, webinariów, materiałów szkoleniowych i przykładowych projektów. Także nauczyciele dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi mogą liczyć na ekspercką pomoc w realizacji swych projektów. Każdy może zostać „Projektantem edukacji” – wystarczy pasja, pomysł i chęć do aktywnego zdobywania wiedzy!

Zgłoś swój pomysł tutaj:

www.projektanciedukacji.pl

Dodaj komentarz

Verified by MonsterInsights