FAST Heroes, wielokrotnie nagradzana prozdrowotna kampania edukacyjna, została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa dzięki zakończonej sukcesem próbie pobicia rekordu w stworzeniu największego internetowego albumu zdjęć uczestników programu w maskach superbohaterów, nawiązujących do animowanych postaci kampanii.

Próbę bicia rekordu podjęto z okazji rozpoczęcia kampanii. Dzieci, rodzice i dziadkowie z całego świata przesyłali za pośrednictwem internetowej budki fotograficznej swoje zdjęcia w masce superbohatera. Łącznie nadesłano 20 350 unikalnych zdjęć z 20 krajów, dzięki czemu powstała wspaniała kolekcja.  

FAST Heroes to międzynarodowy program edukacyjny skierowany do dzieci w wieku od 5 do 9 lat. Dzięki postaciom superbohaterów – Bohaterów Załogi FAST dzieci poznają objawy udaru mózgu i uczą się o konieczności natychmiastowego wezwania karetki w przypadku jego podejrzenia u swoich najbliższych.  Kampania wykorzystuje niezwykły entuzjazm dzieci do nauki i dzielenia się wiedzą, zachęcając je do przekazywania jej pozostałym członkom rodziny, a zwłaszcza dziadkom.  Dzięki edukacji połączonej z zabawą wzrasta świadomość społeczna Polaków na temat objawów udaru mózgu i konieczności szybkiej reakcji w przypadku ich wystąpienia.

Jan Van Der Merwe z Angels Initiative, która zainicjowała i realizuje kampanię FAST Heroes, powiedział:

„Sukces w osiągnięciu tak imponującego rekordu i wpisania kampanii do Księgi Rekordów Guinnessa to dowód ogromnego zaangażowania i wsparcia, jakie nasz projekt edukacyjny otrzymuje z całego świata.  Ogromnie cieszymy się, że już ponad 150 000 dzieci za pośrednictwem szkół wzięło udział w akcji i pomogło przekazać swoim rodzinom wiedzę potencjalnie ratującą życie.”

Sheila Martins, profesor neurologii i prezes elekt Światowej Organizacji Udaru Mózgu, która wspiera kampanię FAST Heroes i objęła ją patronatem, podkreśliła:

„Statystycznie jedna na cztery osoby doznaje udaru mózgu, jest to więc problem, który dotyka wielu z nas. Na całym świecie udar jest drugą przyczyną śmierci i trzecią przyczyną niepełnosprawności. Osoby, które doznały udaru mózgu, muszą jak najszybciej uzyskać dostęp do wysokiej jakości ratunkowej opieki medycznej, dlatego tak ważne jest zwiększenie świadomości na temat jego najbardziej charakterystycznych objawów. Dzieci mogą w tym pomóc, edukując swoich najbliższych. Ogromnie ważne jest, aby w przypadku udaru mózgu nasi rodzice i dziadkowie mogli przeżyć dzięki szybkiej reakcji i zastosowaniu skutecznego leczenia.”  

Wpis w Księdze Rekordów Guinnessa to dodatkowa motywacja dla organizatorów inicjatywy FAST Heroes do zaangażowania jak największej liczby nauczycieli i szkół i ich udziału w programie, żeby w pełni zrealizować misję kampanii – edukację miliona dzieci z całego świata na temat udaru mózgu.

 

Główna strona programu edukacyjnego

www.fastheroes.com

Facebook

https://www.facebook.com/FastHeroesPolska

 

Dodaj komentarz

Verified by MonsterInsights