W sobotę, 10.10.2020 r., po raz pierwszy w Polsce obchodzić będziemy Dzień Gier Planszowych. Został on wpisany do kalendarza świąt nietypowych, a organizatorom, na miesiąc przed startem, udało się zebrać wokół wydarzenia ponad 200 partnerów – dziennikarzy, artystów, nauczycieli, znanych i lubianych blogerów i vlogerów, a także popularne sieci handlowe.

Fundcja Ja Nauczyciel przystępuje do akcji promowania tego nietypowego święta z wielką radością. 

Planszówki coraz bardziej popularne

Popularność gier planszowych rośnie z każdym rokiem. Wystarczy spojrzeć na media społecznościowe i na półki sklepów. Można odnieść wrażenie, że gry planszowe kochają dosłownie wszyscy, bez względu na wiek, płeć, zawód czy wykształcenie. 

To właśnie planszówki pozwalają nam nie tylko odpocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu, ale też rozwinąć relację z najbliższymi. Wspólne spędzanie czasu przy grach każdemu uczestnikowi daje wiele korzyści! Doskonale odrywa myśli od codziennych trudności, pozwala rozwijać wiedzę, ćwiczyć wyobraźnię i spędzać wartościowy czas z innymi ludźmi. Planszówki to również prawdziwy sport intelektualny, angażujący kluczowe obszary naszego myślenia: planowanie, przewidywanie ruchów przeciwnika, dedukcję, liczenie, zdolności analityczne itp., a taki trening mózgu przyda się osobom w każdym wieku.  

Nietypowe święto

Tym bardziej dziwi fakt, że w kalendarzu świąt nietypowych brakowało Dnia Gier Planszowych!

Postanowiliśmy to zmienić. Czerpiąc to, co najlepsze, z akcji popularyzujących czytelnictwo, chcemy stworzyć symboliczny dzień, kiedy miłośnicy gier będą mogli dzielić się swoją pasją i zarażać nią kolejne osoby. Na swoje święto wybraliśmy dzień 10 października i nie jest to pierwsza z brzegu data! Wybraliśmy ją z kilku powodów:

  1. jest łatwa do zapamiętania 10/10
  2. ma znaczenie dla planszówkowej społeczności przez nawiązanie do popularnego wyzwania 10X10 (zagram 10 razy w 10 wybranych tytułów),
  3. wpasowuje się w ten specyficzny czas w roku, w którym ludzie poszukują pomysłów na długie, jesienne wieczory.

Każda szkoła, która napisze na adres edukacja@rebel.pl otrzyma w ramach akcji darmowy pakiet zawierający:

  1. plakat,
  2. ulotkę z informacjami dla nauczycieli,
  3. wersję demo gry Dixit,
  4. scenariusz zajęć z języka polskiego z użyciem gry Dixit. 

Uczniów klas 4-8 zapraszamy do udziału w konkursie na opowiadanie inspirowane kartą z gry Dixit. Informacje na stronie internetowej www.dziengierplanszowych.pl oraz w materiałach dostępnych w

Z okazji Dnia Gier Planszowych przygotowaliśmy wspólnie z www.rebel.pl konkurs dla naszych czytelników.

Szczegóły juz wkrótce na naszym fanpage.

Dodaj komentarz

Verified by MonsterInsights