Po sukcesie premierowej odsłony, uczniowie i uczennice szkół ponadpodstawowych z całej Polski po raz kolejny sprawdzą się w dziedzinie projektowania gier elektronicznych.

Do 29 października trwa rekrutacja liczących od 8 do 10 osób (w tym przynajmniej 2 osoby płci innej niż męska) drużyn ze szkół średnich. Ich celem będzie wspólne zaprojektowanie unikatowej gry wideo. 

Zakwalifikowane do Turnieju Trójgamicznego drużyny wezmą udział w serii szkoleń i wyjazdów odbywających się równolegle aż w 9 miastach: Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Lublinie, Poznaniu, Rzeszowie, Warszawie i Wrocławiu. Będą też wykonywać zadania grupowe i indywidualne, a na gali finałowej w czerwcu 2022 zaprezentują prototypy swoich gier przed jury.

Turniej Trójgamiczny rozpocznie 9 Konferencji Przydziału, podczas których 54 wyłonionych w rekrutacji drużyn z największym potencjałem zawalczy o miejsce w szrankach. Uczestnicy będą szkolić się w trzech profesjach: game development, game design, experience design -. tylko dobra współpraca i komunikacja w grupie może zapewnić im laur zwycięstwa w finale Turnieju.

Do zdobycia są nagrody o łącznej wartości 100 tys. złotych, w tym warsztaty w profesjonalnym studio gier Ten Square Games dla trzech najlepszych zespołów. Udział w Turnieju może zapewnić młodym osobom start w jednej z najprężniej rozwijających się w Polsce branż. Więcej szczegółów na temat turnieju i zasad rekrutacji można znaleźć:

na stronie

www.t3g.pl

oraz na

www.fb.com/TurniejTrojgamiczny

Turniej Trójgamiczny organizuje Fundacja Teatrikon. Projekt dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach Programu Rozwoju Talentów Informatycznych na lata 2019-2029.

osoba do kontaktu dla mediów: 

Marcin Słowikowski 

media@t3g.pl

535 756 945

Dodaj komentarz

Verified by MonsterInsights