23 września 2019 roku w Urzędzie Miasta Poznania odbyła się konferencja organizowana przez Wydział Oświaty, podczas której swoje projekty zaprezentowali uczestnicy i uczestniczki zajęć antydyskryminacyjnych finansowanych z budżetu miasta. Inicjatorkami zajęć była Marta Mazurek, dr Iwona Chmura-Rutkowska oraz Joanna Kowalska-Andrzejewska.

Na konferencji obecne były członkinie fundacji JaNauczyciel – dr Iwona Chmura-Rutkowska, jedna z inicjatorek organizacji zajęć, partnerka projektu „Gdzie się podziały superbohaterki?” oraz Agnieszka Jankowiak-Maik, która prezentowała efekty swojej pracy z trzech edycji programu. Opowiedziała o „Szkole Otwartości”, czyli zajęciach dodatkowych,dzięki którym uczniowie i uczennice wzięli udział m.in. w akcji Poznań bez nienawiści, byli wolontariuszami na Festiwalu Sztuki Naszych Dzieci w CK Zamek oraz organizowali Global Village w szkole.

W czasie konferencji zaprezentowany został projekt „Odważne, niezależne, energiczne. Gdzie się podziały superbohaterki?”, którego koordynatorką była Justyna Inasz, współpracująca z dr Iwoną Chmurą-Rutkowską. Wystawę fotografii można podziwiać na pierwszym piętrze Urzędu Miasta.

ajm

Verified by MonsterInsights