W dniach 15-17 listopada 2019 w Gdańsku odbyła się Ogólnopolska Konferencja Digitalnie i analogowo – nowe trendy w edukacji.

Przez 3 dni Gdańsk był prawdziwą stolicą edukacyjną Polski. W tym czasie przeprowadzono 18 prelekcji oraz 34 warsztaty, na których spotkali się praktycy (m.in. Nauczycielka Roku 2019 Zyta Czechowska i Nauczyciel Roku 2013 Marcin Zaród oraz nominowani w tym roku do tego tytułu: Bartosz Chyś, Katarzyna Stryjek, Ewa Drobek).

Wśród prelegentek znalazła się Agnieszka Jankowiak-Maik z fundacji Ja, Nauczyciel, która poprowadziła prelekcję “Najciekawsze lekcje historii – wykorzystanie ciekawostek i gier planszowych na zajęciach”, która opowiedziała o projekcie edukacyjnym, w którym to uczniowie i uczennice tworzą historyczne gry planszowe. W trakcie realizacji projektu muszą pracować w chmurze oraz dokonać ewaluacji i samooceny.

W czasie prelekcji i warsztatów na bieżąco powstawały graficzne notatki, przygotowywane przez zespół Belfry bazgrolą.

Organizatorami konferencji była Szkoła Podstawowa nr 27 w Gdańsku oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Gdańsku.

Uczestnicy i uczestniczki zgodnie podkreślali, iż była to jedna z najlepszych konferencji tego typu w Polsce. Wszyscy wrócili do domu z głowami pełnymi nowych pomysłów.

ajm

Dodaj komentarz

Verified by MonsterInsights