Pandemia wywołała spore zamieszanie w polskim szkolnictwie. Nauczyciele szkół publicznych pracując zdalnie zaczęli wykorzystywać alternatywne metody nauczania. Czy to właśnie edukacja alternatywna pozwoliła nam przetrwać ten trudny okres? Jak postrzegana jest przez rodziców i nauczycieli? Czy jesteśmy gotowi na wdrożenie nowych rozwiązań w polskich szkołach? W dniach 24-25 września odbędzie się X edycja Kongresu E(x)plory „Edukacje dla innowacji. Innowacje w edukacji”. Całe wydarzenie po raz pierwszy w całości będzie można oglądać w Internecie.

X Kongres E(x)plory „Edukacje dla innowacji. Innowacje w edukacji” miał odbyć się w marcu tego roku. W trosce o bezpieczeństwo i komfort uczestników organizatorzy zdecydowali się na zmianę formuły wydarzenia, które w całości zostanie przeniesione do Internetu. Na wirtualnej platformie będzie można wziąć udział w wykładach i dyskusjach dotyczących alternatywnych form edukacji. Na praktycznych przykładach z własnych placówek, goście Kongresu opowiedzią m.in. o tym, jaki wpływ na mózg ma stres, jak uczyć bez podręcznika, na czym polega edukacja demokratyczna i czym jest myślenie wizualne.

„Dzisiaj szkoła nie jest już tym samym miejscem, którym była kilka miesięcy temu. Nasze podejście do edukacji zmieniło się bezpowrotnie; alternatywne metody nauczania nikogo już nie dziwią. Wzrosła za to otwartość i chęć utrzymania dobrej zmiany w szkolnej codzienności.”- opowiada Zuzanna Ziajko z Fundacji Zaawansowanych Technologii, koordynatorka wydarzenia.

Ważna informacja dla tych, którzy wybierali się na X Kongres E(x)plory w marcu: program pozostał niezmieniony, jednak godziny poszczególnych wystąpień są inne. Na Kongresie online będzie można spotkać się m.in. z Jędrzejem Witkowskim z Centrum Edukacji Obywatelskiej, dr Markiem Kaczmarzykiem, specjalistą w zakresie memetycznego i neurobiologicznego podłoża procesu uczenia się, nauczania i wychowania, Marianną Kłosińską, założycielką Fundacji Bullerbyn oraz Fundacji Dzieci Mają Głos, Justyną Suchecką, dziennikarką TVN24, a także z Anną Szulc, nauczycielką matematyki, organizatorką konferencji „Empatyczna edukacja, empatyczna Polska”.

Udział w Kongresie jest bezpłatny! Obowiązują zapisy!

Program Kongresu oraz rejestracja dostępne są na stornie: www.kongres.explory.pl

Partnerem wydarzenia jest Wrocławski Park Technologiczny.

Fundacja Zaawansowanych Technologii w 2019 roku podczas swojego flagowego wydarzenia Gdynia E(x)plory Week zorganizowała pierwszą edycję Kongresu „Edukacja dla innowacji. Innowacje w edukacji”, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. W wydarzeniu wzięło udział około 1000 osób, a wśród gości znaleźli się m.in. Lech Mankiewicz, Marzena Żylińska i Kamil Śliwowski. Pod koniec listopada planowana jest kolejna edycja Kongresu, która będzie ściśle poświęcona szkołom w czasie pandemii. Od marca tego roku Fundacja, na fanpage’u E(x)plory, udostępnia spotkania w ramach cyklu „#exploryonline”. Są to rozmowy z ekspertami ze środowiska edukacyjnego. Spotkania do tej pory obejrzało kilkadziesiąt tysięcy osób. Więcej o Programie E(x)plory: www.explory.pl

Wydarzenie zostało objęte patronatem Ja, Nauczyciel.

Dodaj komentarz

Verified by MonsterInsights