Zapinanie guzików, przykręcanie śrubek, trzymanie sztućców, a w końcu rysowanie i pisanie – wszystko to składa się na rozwój dziecka, związany z precyzyjnym ruchem rąk i palców. Dziedzina, która zajmuje się tym obszarem to mała motoryka. Jak wspierać ją u dzieci w wieku przedszkolnym i w pierwszych latach nauki szkolnej? Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i wychowawcy przedszkolni znajdą wskazówki w ramach bezpłatnego programu „Pod skrzydłami Pelikana”. Rekrutacja ruszyła 1 czerwca br. 

Motorykę małą kształci się poprzez codzienne czynności, swobodny ruch oraz w trakcie specjalnie przygotowanych ćwiczeń i zabaw, w dużej mierze przy użyciu artykułów plastycznych i piśmienniczych. Tak rozwija się nie tylko zdolności manualne, ale też kreatywność.

Jako marka Pelikan od lat dostarczamy rodzicom, nauczycielom, ale przede wszystkim dzieciom, narzędzia, które pozwalają ćwiczyć małą motorykę i rozwijać kreatywność poprzez zabawę. Program „Pod skrzydłami Pelikana” jest naturalną konsekwencją naszych działań i chęcią podzielenia się doświadczeniem. Będziemy działać w ramach całej platformy, gdzie znajdzie się wiele darmowych materiałów do pobrania. Zależy nam na stworzeniu społeczności, która na co dzień pracuje z dziećmi, którym pisanie przychodzi z łatwością, jak i tymi, które potrzebują więcej czasu na opanowanie sztuki pisania. Zaprosiliśmy do współpracy także ekspertki, które przekażą wiedzę i praktyczne wskazówki nauczycielom w trakcie przystępnych zajęć e-learningowych – mówi Jacek Pobłocki, Head of Marketing w Herlitz.

Program „Pod skrzydłami Pelikana” to platforma, w ramach której nauczycielki i nauczyciele będą mogli za darmo pobrać materiały w formie przykładowych ćwiczeń czy kart pracy lub wziąć udział w kursie e-learnigowym. Szkolenia będą prowadzone przez cenione ekspertki z branży edukacyjnej: Zytę Czechowską, Ewę Kempską, Paulinę Rutkowską i Joannę Szczech. Ponadto osoby, które wezmą udział w całym cyklu zajęć otrzymają certyfikat ukończenia kursu od Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyty Czechowskiej specjalni.pl honorowany przy awansie zawodowym. Każdy uczestnik dostanie także pakiet specjalnych zniżek na zakup produktów Pelikan i Herlitz na stronie www.sklepherlitz.pl, które uatrakcyjnią prowadzenie zajęć z zakresu małej motoryki.

Program szkolenia stworzyliśmy tak, by poruszyć najważniejsze zagadnienia z zakresu małej motoryki. Będziemy pokazywać m.in. w jaki sposób rozwijać wzorce manipulacji, jakie ćwiczenia wykonywać z uczniami, by rozwijać umiejętność cięcia, jakie rozwiązania najlepiej sprawdzają się w zakresie rozwijania chwytu szczypcowego – mówi Zyta Czechowska, nauczycielka Roku 2019, terapeutka i nauczycielka w szkole specjalnej z ponad 25-letnim doświadczeniem. Poprowadzi ona część webinarów w ramach programu. – Jako nauczycielka sama wiem, jak ważne są wartościowe inspiracje do prowadzenia ciekawych zajęć dla uczniów. Program „Pod skrzydłami Pelikana” kompleksowo podejmuje zagadnienia małej motoryki poprzez kreatywne zabawy – dodaje.

Aby zgłosić się do programu należy do 18 września br. wypełnić formularz na www.podskrzydlamipelikana.pl. Przy rejestracji wystarczy podać swoje imię, nazwisko, adres e-mail, szkołę oraz województwo. Udział w projekcie jest darmowy. Rozpocznie się on już w nowym roku szkolnym, ale warto zaplanować działania w ramach rozwoju zawodowego już dziś i zapisać jeszcze przed wakacjami. Dla pierwszych 50 zarejestrowanych osób Pelikan przygotował darmowy zestaw swoich produktów.

***

Grupa Pelikan sp. z o.o. z siedzibą w Falkensee niedaleko Berlina jest czołowym dostawcą wysokiej jakości artykułów piśmienniczych, szkolnych i kreatywnych. Paleta produktów obejmuje ponad 12.000 wyrobów, od farb i kredek, po wysokiej jakości przybory do pisania.

Do Grupy Pelikan należy również marka Herlitz, specjalizująca się w artykułach szkolnych, biurowych oraz tekstyliach.

Więcej informacji dot. programu „Pod skrzydłami Pelikana”:

Jacek Pobłocki
Head of Marketing, Herlitz
JPoblocki@herlitz.pl • tel: +48 61 650 11 84 • kom: +48 601 532 741

Marzena Kaźmierczak

Junior Manager ds. Produktu i Trade Marketingu, Lider projektu

MKazmierczak@herlitz.pl • tel: +48 61 650 11 39 • kom: +48 693 337 286

Karolina But
Senior PR Manager, IdPR
karolina.but@idpr.pl • tel: +48 502 091 035

Dodaj komentarz

Verified by MonsterInsights