Fundacja Jaś Wędrowniczek z Rymanowa być może  udowadnia, że nie trzeba wielkich środków i telewizji, aby zapewnić dzieciom atrakcyjne lekcje online. 

Świat się zatrzymał? Nauka stała się trudna? Nie ma mowy! Pokażemy Wam, że możecie nadal skutecznie zdobywać wiedzę. Odkrywamy dla uczniów świat nauki on-line. Wasi ulubieni nauczyciele w nowych rolach – występują jako dzielący się swoją pasją i wiedzą youtuberzy. Tego nie można przegapić! 

Krótkie filmiki edukacyjne dla uczniów klas I-III i IV-VIII, oraz dla młodzieży szkół średnich, których produkcje fundacja wdrożyła bez środków podbijają internet. Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno uczniów jak i pedagogów zaangażowanych  w akcję. Nagrania powstają w przytulnych wnętrzach Hotelu Restauracji Jaś Wędrowniczek, który użyczył miejsca na realizację projektu. 

Już pierwszy odcinek cyklu poświęcony historii pokazał, że nauka przed komputerem nie musi być nudna. Kolejne materiały powstają z dnia, na dzień. 

Traktujemy naszych widzów poważnie, dlatego chcemy dostarczać dobre jakościowo i  ciekawe lekcje – mówią pomysłodawcy.

Nagranie jednej audycji trwa około 2h, zaaranżowanie scenografii, filmowanie, montaż materiału to kolejny dzień, co jest nadludzkim wyczynem dla filmowca, który obsługuje cały projekt – mówi nam Justyna Szepieniec z fundacji Jaś Wędrowniczek. 

Do udziału w projekcie udało się namówić poważne grono pedagiczne:

1. Stanisław Penar, Zespół Szkół Publicznych w Rymanowie „Wielka Historia Jagiellonów ” I-IV kl.

2. Marcin Kielar, ZSP Rymanów, „Wybrane zjawiska optyczne w przyrodzie”, VII-VIII kl. 

3. dr Zygmunt Pelczar, Przewodnik Beskidzki, „Łemkowie – górale Beskidu Niskiego” – Młodzież Szkół Średnich

4. dr Wojtek Krukar, ZSP Rymanów, „Działalność wód płynących na przykładzie rzeki Wisłok”, licealiści I klasa, licealiści I-III kl. geografia rozszerzona

5.dr Zygmunt Pelczar, Przewodnik Beskidzki – Postać Ignacego Łukasiewicza

6. Bernadeta Michnowicz,  Nauczyciel ZSP Posada Górna. Biologia. Kl. VI. Patyczaki to owady.

Więcej o Fundacji Jaś Wędrowniczek

Ja, Nauczyciel

Dodaj komentarz

Verified by MonsterInsights