Wiemy, że nauczycieli i nauczycielek stawia sobie za cel realizowanie skutecznych i interesujących działań profilaktycznych dla młodzieży. Jeżeli Ty również masz podobne aspiracje, to zapoznaj się z nagraniem – vlogiem. Obejrzysz go w niecałe trzy minuty. Pójdziemy w kierunku realizowania skutecznej profilaktyki uzależnień. To jest możliwe!
Dlaczego tylko nieliczni nauczyciele osiągają cel w realizacji skutecznej profilaktyki uzależnień?
Profilaktyka okiem praktyka
Większość z nas żyje z dnia na dzień, zajęci pracami zawodowymi, nie mamy czasu na dodatkowe poszukiwanie materiałów, a szczególności w obszarze profilaktyki uzależnień. Nie przewidujemy konsekwencji powielanych działań profilaktycznych. Nie mamy też czasu na sprawdzanie jej skuteczności. Jeżeli jednak chcesz wreszcie rozprawić się z tą negatywną passą, wróć do nagrania. Są też pozytywne wiadomości. Możesz rozwiązać większość Twoich problemów związanych z profilaktyką szkolną. Tym razem wystarczy, że zainwestujesz 3 minuty swojego czasu na zapoznanie się z treścią vloga Karoliny Flacht z Fundacji Motywacja i Działanie, a w komentarzu wpiszesz nurtujące Cię pytanie z tego obszaru. Możesz mieć realny wpływ na wartościowe treści pierwszego vloga na temat skutecznej profilaktyki uzależnień.
Jak dołączyć?
Twórz z nami wartościowe treści profilaktyczne. Zadaj w komentarzu pod wpisem pytanie, rozpocznij wątek tematyczny, który jest dla Ciebie interesujący w tym zakresie. Oto co zyskujesz, decydując się na zostawienie komentarza z pytaniem czy propozycją tematu: osobisty wpływ na wartościowe treści, które będziesz mógł wykorzystać w szkolnym programie profilaktycznym. Zostaw pytanie w komentarzu, być może to ono zostanie wytypowane do odpowiedzi przy tablicy w następnym odcinku.
We vlogu wspomniany został tekst z 26 stycznia Wychowanie a profilaktyka.
CZYTAJ WIĘCEJ
Karolina Flacht
Karolina Flacht, psychoterapeutka i profilaktyk uzależnień. Prezeska działającej na rzecz skutecznej profilaktyki uzależnień Fundacji Motywacja i Działanie. Terapeutka dialogu motywującego (PTTM). Trenerka w zakresie samodzielnego prowadzenia warsztatów i treningów z rekomendacją superwizora na trenera umiejętności psychospołecznych (PTP). Absolwentka studiów podyplomowych profilaktyka HIV/AIDS. Certyfikowana trenerka ogólnopolskiego szkolenia „Przeciw uzależnieniom – skuteczny samorząd”. Absolwentka Specjalistycznego szkolenia w zakresie profilaktyki uzależnień – pilotaż po, którym z lubelską grupą profilaktyków pod egidą specjalistów warszawskich pracuje nad stworzeniem rekomendowanego programu profilaktycznego. Prowadzi szkolenia z podstawowych zagadnień profilaktyki w ujęciu programów rekomendowanych. Realizatorka programu Fred goes net, Programu Wzmacniania Rodzin, Programu Wspomagania Rozwoju Psychospołecznego Dzieci Nieśmiałych, Unplugged zapobieganie uzależnieniom w szkole. Ukończyła Studium Profilaktyki Problemów Czynnościowych. Obecnie uczestniczka szkolenia w oparciu o międzynarodowy projekt ASAP: „Tworzenie skutecznej profilaktyki narkotykowej w Europie w oparciu o analizę systemów profilaktycznych i szeroko zakrojone szkolenia zawodowe”.