Wiosna i lato to idealny czas na prace w przydomowych ogrodach i na balkonach. Jednak co zrobić, żeby ogród był przyjazny dla roślin, zwierząt i nas samych? Żeby poznać odpowiedź na to pytanie – wystarczy zagrać w nowe gry w EkoEksperymentarium. Na małych ogrodników czeka 5 ciekawych gier, z których dowiedzą się m.in.: jakie owoce i warzywa warto mieć w ogródku czy co kryje się pod hasłem bioróżnorodność. Razem z Różą zasadzimy rzodkiewki, które potem można wykorzystać do zdrowych posiłków o niskim śladzie węglowym. Przyjrzymy się też zwierzętom i zobaczymy, co zachęca ich do zamieszkania w naszych ogrodach, a grając w grę o retencji – sprawdzimy jak wykorzystywać darmową wodę opadową, jednocześnie nie marnując cennej wody z kranu.

W najnowszych grach w EkoEksperymentarium chcemy pokazać m.in.: że dbanie o wodę nie kończy się w łazience. Używanie wody opadowej to duża oszczędność, tym bardziej biorąc pod uwagę fakt, że tylko 1% zasobów całej wody na świecie stanowi woda słodka dająca życie ludziom, zwierzętom i roślinom, a spośród 46 państw w Europie Polska jest na piątym miejscu od końca pod względem dostępnych zasobów wodypodkreśla Rafał Kupiński z kolektywu Mamy Projekt.

EkoEksperymentarium to darmowy portal z angażującymi grami dla dzieci, który pozwala zarówno na prowadzenie lekcji o ekologii w przedszkolach i szkołach podstawowych, jak i korzystania w domu – z całą rodziną. Odwiedzając wirtualny dom Łaskotków można dowiedzieć się jak oszczędzać zasoby, walczyć z wampirami energetycznymi, prawidłowo segregować odpady czy redukować ślad węglowy.

EkoEksperymentarium cieszy się ogromną popularnością i rokrocznie gra z nami 500 000 dzieci. Wiemy jak ważne jest mówienie o klimacie i wprowadzanie wątków eko w szkołach, dlatego portal wciąż się rozwija, a my poruszamy w nim nowe tematy. Chcemy pokazywać najmłodszym, że naprawdę proste czynności mogą wpływać korzystnie na środowisko i nas samych. Nie potrzeba ogromnych wyrzeczeń, żeby żyło nam się lepiej. Poprzez zabawę zachęcamy do zmiany nawyków na eko i widzimy, że taka forma nauki się sprawdzamówi Joanna Studzińska z kolektywu Mamy Projekt.

EkoEksperymentarium to dawka cennej wiedzy nie tylko dla najmłodszych. Twórcy portalu zapraszają też młodzież do wspólnej nauki o klimacie. Na stronie mlodzi.ekoeksperymentarium.pl czekają trzy skrolowane lekcje o wodzie, śladzie węglowym oraz energii i cieple. Kolejne tematy – w przygotowaniu. Z portali e-learningowych dla dzieci i dla młodzieży można korzystać bez żadnych opłat, pobierania aplikacji czy zostawiania danych – wystarczy wejść na ekoeksperymentarium.pl i zobaczyć, że dbanie o Planetę wcale nie musi być trudne.

Dodaj komentarz

Verified by MonsterInsights